Newsletter dla firm

 

 

Inne języki

 

Woda źródlana w życiu człowieka

 

 

[Kliknij by zobaczyć infografikę]

Niestety, coraz większa liczba naszych rodaków, niezależnie od wieku i płci, rezygnuje z picia zdrowych napojów na rzecz napojów gazowanych oraz takich, słodzonych nienaturalnymi substancjami. Z pewnością, nie wpływa to pozytywnie na kłopoty z nadwagą. Warto także zwrócić uwagę na kilka faktów, dzięki którym rodzice zmienią zdanie i zastanawiają się nad przyzwyczajaniem swoich dzieci do picia zwyczajnej wody źródlanej.

 

Czytaj więcej...

Woda w produktach spożywczych

Woda mineralna w butelce to źródło płynu, bez którego człowiek nie jest w stanie egzystować. Czy woda występuje w naszym życiu tylko w szklanych lub plastikowych butelkach lub w

kranie, studni oraz innym ujęciu? Oczywiście, że nie. Zwróćmy uwagę na kulinaria i produkty spożywcze, które codziennie tworzą naszą dietę. Tam również znajduje się woda. W jakich procentach?

Czytaj więcej...

Woda podczas diety i treningu

Woda to blisko 60% masy dorosłego człowieka. To środowisko, które pomaga usuwać toksyny i zbędne produkty przemiany materii. To także niezbędny płyn, który powinien być dostarczany przez każdą osobę będącą na diecie. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ osoby będące na diecie powinny jak najwięcej pić.

Czytaj więcej...

Czy woda naprawdę pomaga chudnąć?

picieWodyNie da się ukryć, iż woda ma bardzo dobry wpływ na nasze zdrowie oraz urodę. Sama woda oczywiście nie wystarczy, aby schudnąć, ale z pewnością przyspiesza metabolizm i reguluje apetyt. Co ważne woda nie posiada żadnych kalorii, więc zdecydowanie pomaga w odchudzaniu hamując uczucie głodu.

Czytaj więcej...

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

listopad3

 

Dzisiaj przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, gdyż to właśnie 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

Czytaj więcej...

1-6 września - Światowy Tydzień Wody

warer1Już 1 września rusza Światowy Tydzień Wody w Sztokholmie, które potrwa do 6 września. Wydarzenie to jest dorocznym spotkaniem, na którym omawiane są najważniejsze problemy związanych z wodą. Wydarzenie organizowane jest przez Międzynarodowy Sztokholmski Instytut Wody (SIWI) i zrzesza 2500 ekspertów, praktyków, decydentów i innowatorów biznesu z całego świata po to, aby wymieniać się pomysłami, promować nowe sposoby myślenia oraz rozwijać i wdrażać nowe rozwiązania związane z wykorzystaniem wody na całym świecie. W tym roku Światowy Tydzień Wody odbędzie się pod hasłem " Wodna Współpraca - Budowanie partnerstwa" (“Water Cooperation – Building Partnerships”).

Czytaj więcej...

Ogłoszenie zwycięzców konkursu Kuracjusz Beskidzki „Za co lubisz Góry”

Uprzejmie informujemy, iż zwycięzcami naszego konkursu są następujące osoby:

 

 

1.Roksana Ćwik (39 lajków) - nagroda: Tablet Manta PowerTab MID08S

2.Sara Julia Stefanowska (20 lajków) - nagroda: Słuchawki SONY MDR-V150

3.Gabriela Żuk ( 18 lajków) - nagroda: Słuchawki SONY MDR-EX10LP


Serdecznie Gratulujemy Zwycięzcom!

Czytaj więcej...

Kuracjusz Beskidzki ogłasza konkurs „Za co lubisz Góry?”

{multithumb thumb_width=250 thumb_height=382}

konkursAby wziąć udział w naszym konkursie, wystarczy polubić nasz fanpage Kuracjusz Beskidzki oraz odpowiedzieć na pytanie „Za co lubisz Góry? Odpowiedź proszę zamieścić w komentarzu pod naszym wpisem konkursowym na Facebooku https://www.facebook.com/kuracjuszbeskidzki 
oraz udostępnić go potem na swoim profilu.

Trzy osoby, które zdobędą najwięcej ‘lajków” przy swoim komentarzu, zostaną odpowiednio nagrodzone. Komentujcie, lajkujcie i zapraszajcie swoich znajomych do polubienia waszego wpisu, naprawdę warto! 

Konkurs trwa od 1.06.2013-30.06.2013 r. Rozstrzygnięcie konkursu oraz ogłoszenie zwycięzców 4.07.2013 r. na stronie internetowej Kuracjusz.com oraz na fanpage’u Kuracjusz Beskidzki.

 

Link do wpisu z konkursem na Facebook'u:

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=412145378893399&set=a.369821839792420.81575.346984432076161&type=1&theater

 

 Zapraszamy do zabawy!!!

 

Czytaj więcej...

Różnice między wodą mineralną a wodą źródlaną

WODANadchodzą upalne dni, więc powinniśmy pamiętać, aby nasz organizm był nawodniony, dlatego trzeba pić wodę w dużych ilościach, unikając przy tym słodkich i bezwartościowych napojów. Pamiętajmy o tym, że każdego dnia z wydychanym powietrzem tracimy od 400 do 500 ml wody, a w trakcie upałów nawet więcej. Woda jest nam potrzebna przede wszystkim do prawidłowego funkcjonowania organizmu, w którym zachodzi szereg reakcji chemicznych które odpowiedzialne są za kondycję fizyczną i psychiczną. Woda przede wszystkim reguluje temperaturę ciała, stąd też w czasie upałów pojawia się pot. Niedostateczna ilość wody w organizmie przekłada się na nieprawidłowe jego funkcjonowanie. Można określić, że woda to skarb natury, gdyż nawilża nasz organizm, w tym płuca ułatwiając oddychanie.

Czytaj więcej...

Śmigus-Dyngus, czyli oblewanie wodą aż do suchej nitki

smigus-dyngusZwyczaj polewania się wodą, obchodzony zawsze w Poniedziałek Wielkanocny znany jest wszystkim od zarania dziejów. Wszyscy w tym dniu tradycyjnie oblewają się wodą, a im więcej tym lepiej, aby było więcej szczęścia, radości i dostatku dla domu.

Skąd się w ogóle wziął zwyczaj polewania wodą w drugi dzień Świąt Wielkanocych?

Czytaj więcej...

AHX Addiction Help