Newsletter dla firm

 

 

Inne języki

 

1-6 września - Światowy Tydzień Wody

warer1Już 1 września rusza Światowy Tydzień Wody w Sztokholmie, które potrwa do 6 września. Wydarzenie to jest dorocznym spotkaniem, na którym omawiane są najważniejsze problemy związanych z wodą. Wydarzenie organizowane jest przez Międzynarodowy Sztokholmski Instytut Wody (SIWI) i zrzesza 2500 ekspertów, praktyków, decydentów i innowatorów biznesu z całego świata po to, aby wymieniać się pomysłami, promować nowe sposoby myślenia oraz rozwijać i wdrażać nowe rozwiązania związane z wykorzystaniem wody na całym świecie. W tym roku Światowy Tydzień Wody odbędzie się pod hasłem " Wodna Współpraca - Budowanie partnerstwa" (“Water Cooperation – Building Partnerships”).


Z roku, na rok rosną obawy odnośnie zmniejszenia dostępu do wody. Niekorzystne wpływ na dostępność i jakość wody ma na pewno rolnictwo - największy konsument wody na całym świecie. Jak można zauważyć, rosnące populacje miejskie wymagają bezpiecznej, czystej wody pitnej i odpowiednich warunków sanitarnych, a także potrzebują coraz więcej żywności. Spodziewane skutki zmian klimatu na zasoby wodne zwiększają potrzebę znalezienia nowych sposobów bilansowania potrzeb miejskich i wiejskich w zrównoważony sposób.

 

waterNa tygodniowym spotkaniu zostaną szczegółowo omówione m. in. tematy z zakresu niedoboru wody na świecie, kooperacji wody i lasów, oraz przedstawione zostaną fakty nt. współpracy wody i energii w transgranicznych dorzeczach. Ponadto na spotkaniu Grupa Światowych Zasobów Wody (WPG) przedstawi raport dotyczący rozwoju prac do roku 2030 WRG i jej partnerów w Afryce Południowej, Meksyku, Indiach i Mongolii, a także przedstawi przyszłe plany działań w innych krajach, takich jak Peru, Tanzania i Bangladesz.

 

Dokładny Program Światowego Tygodnia Wody znajdziecie tutaj:


http://programme.worldwaterweek.org/
http://www.worldwaterweek.org/documents/WWW_PDF/2013/2013-Programme-web.pdf

AHX Addiction Help