Newsletter dla firm

 

 

Inne języki

 

Woda podczas diety i treningu

 

Woda to blisko 60% masy dorosłego człowieka. To środowisko, które pomaga usuwać toksyny i zbędne produkty przemiany materii. To także niezbędny płyn, który powinien być dostarczany przez każdą osobę będącą na diecie. Dlaczego o tym wspominamy? Ponieważ osoby będące na diecie powinny jak najwięcej pić.

Nie ważne, czy mówimy tutaj o diecie mającej na celu zwiększyć masę mięśniową, czy też zredukować zbędną tkankę tłuszczową. W każdym wariancie dietowym woda stanowi swoisty piedestał, na którym budujemy sukces. O ile dorosły osobnik każdego dnia powinien spożywać blisko 1,5 litra wody, tak ilość wody rekomendowanej dla osób odchudzających się lub walczących o lepszą muskulaturę dochodzi nawet do 3 litrów. Dlaczego tak się dzieje? Dlaczego woda jest potrzebna dla organizmu podczas zmian żywieniowych?

Woda bierze czynny udział w transporcie substancji odżywczych do komórek organizmu. Jednak nie tylko. Woda tworzy swoistą autostradę także dla toksyn. Odchudzanie to proces, kiedy z organizmu pozbywamy się zbędnych toksyn i substancji w znacznie większej ilości. Organizm wypłukuje się z żelaza, które jest filtrowane przez nerki. Jednak bez wody substancje toksyczne nie dotrą do nerek, a następnie nie zostaną wydalone. Tworzy się błędne koło, podczas którego czujemy się nie najlepiej, ale nie możemy wydalić zbędnych substancji. Dlatego podczas odchudzania należy pić dużą ilość wody. Nie tylko ze względu na zmniejszanie wagi, ale także aby zadbać o swoje zdrowie i nie dopuścić do stanu odwodnienia, który jest bardzo niebezpieczny. Ciekawostka, która tylko potwierdza znaczenie wody w organizmie ludzkim. Człowiek bez problemu wytrzymałby nawet miesiąc bez jedzenia. Nigdy się jednak o tym nie przekonamy, gdyż po dwóch dniach bez wody każdy organizm umrze. To tylko podkreśla, jak ważna jest dla naszego ciała życiodajna woda.

Wróćmy jednak do naszych zmagań o lepszą sylwetkę. Podczas diety woda spełnia jeszcze jedną, bardzo ważną rolę. Osoby ćwiczące i starające się o lepszą sylwetkę powinni pić dwa razy więcej wody, uzupełniając niedobór. Podczas ćwiczeń pocimy się. Pot to parująca woda z toksynami. Sportowiec, który mocno się poci znacznie szybciej odczuwa pragnienie. Organizm domaga się dawki wody, aby przeżyć. Skoro tracimy jej więcej podczas diety i ćwiczeń - musimy także więcej pić.

Jedna uwaga - każdy dietetyk zwraca na to uwagę - podczas procesu odchudzania powinniśmy stanowczo ograniczyć i zredukować do minimum spożywanie soli kuchennej. To tyczy się także niektórych wód mineralnych z zawartością chlorku i sodu. Złączenie się tych dwóch substancji prowadzi do wytworzenia w organizmie soli. Dlatego przed zakupem jakiejkolwiek wody należy sprawdzić jej zawartość pod kątem Na i Cl. Tu pragniemy dodać, że woda mineralna Kuracjusz idealnie sprawdzi się dla osób na diecie, dla aktywnych i dla tych, którzy bają o sylwetkę. Nie wytrąca soli, a co najważniejsze - daje życiodajny płyn, bez którego żaden człowiek nie przetrwa.

AHX Addiction Help