Newsletter dla firm

 

 

Inne języki

 

11 listopada - Narodowe Święto Niepodległości

listopad3

 

Dzisiaj przypada 95. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę. Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym, gdyż to właśnie 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość.

 

Kilka informacji dla przypomnienia:

Po latach rozbiorów, dokonanych przez Rosję, Austrię i Prusy w latach 1772-1795, powstaniach narodowych, zmaganiach na różnych frontach, Polacy dzięki niezłomności, patriotyzmowi i bohaterstwu wywalczyli w końcu wolność. Istotną rolę w odzyskaniu niepodległości odegrał oczywiście Józef Piłsudski - pierwszy marszałek Polski.

 

11listopadDzień 11 listopada ustanowiono świętem narodowym w roku 1937. Od roku 1939 do 1989 obchodzenie tego święta było zakazane. Po upadku rządów komunistycznych nabrało szczególnego znaczenia i jest dniem wolnym od pracy.
Co roku, główne obchody z udziałem najwyższych władz państwowych mają miejsce w Warszawie na placu Józefa Piłsudskiego. Przed Grobem Nieznanego Żołnierza, w samo południe odbywa się uroczysta zmiana warty.

 

 

Jak co roku, w naszym kraju tradycyjnie organizowane są patriotyczne wiece i pochody, a w kościołach odprawiane msze w intencji ojczyzny. Od upadku komunizmu w 1989, co roku w stolicy dla upamiętnienia święta kilka tysięcy chętnych bierze udział w Biegu Niepodległości.

 

 

11listopad2

Mamy nadzieję, że wszystko przebiegnie spokojnie, bez niepotrzebnych zamieszek.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Suchej Beskidzkiej oraz przyjezdnych do udziału w obchodach Święta Niepodległości.

 

OTO PROGRAM OBCHODÓW W SUCHEJ BESKIDZKIEJ:

 

-Godz. 10.00 - Uroczyste złożenie kwiatów na Kwaterze Wojska Polskiego - Cmentarz Parafialny w Suchej Beskidzkiej,
-Godz. 10.30 - Program słowno muzyczny, poezja patriotyczna, modlitwy, śpiew - w Kościele Parafialnym p.w. NNMP, w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Jana Pawła II w Suchej Beskidzkiej,
-Godz. 11.00 - MSZA ŚW. ZA OJCZYZNĘ - Kościół Parafialny p.w. NNM; program muzyczny Miejskiej Orkiestry Dętej,
-Godz. 12.00 - Uroczyste złożenie kwiatów pod tablicą Marszałka Józefa Piłsudskiego (ul. J. Piłsudskiego 23),
-Godz. 17.00 - Sala Rycerska - Zamek: KONCERT LAUREATÓW VI FESTIWALU PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ POD PATRONATEM BURMISTRZA MIASTA SUCHA BESKIDZKA „TO POLSKA - MOJA OJCZYZNA".

 

Serdecznie zapraszamy!

 

....................................................................................................................................................................

Zdj. flickr.com/photos/polandmfa

AHX Addiction Help